תחליף לגוגל אנליטיקס - פרטי יותר, שקוף יותר, קריא יותר

• מפתח FullStack

החיים עם Google Analytics

חיפשתי לא מעט תחליף לגוגל אנליטיקס. בואו נתחיל מה-״למה?״, אני בתחום
    פיתוח וקידום האתרים מעל 12 שנים, ויש סברה שאני לא יכול לאושש אותה, שברגע
    שאתם מקשרים את האתר שלכם לכל הכלים של גוגל, שזה בעיקר  Analytics ו- Webmaster Tools,
    אזי קל וחומר גוגל יודעת עליכם, ויותר נכון על האתר שלכם הכל. כמה מבקרים, איך למה ואיפה.

באמת שלא מעניין אותי שגוגל ידעו איזה מידע שהם רוצים. אבל תחשבו על זה רגע,
    ברגע שגוגל יודעת הכל, ובתור אתר חדש שמרימים, היא יודעת בדיוק שהאתר לא שוצף קוצף
    במבקרים, וזה נותן לה את הפריבילגיה למקם אותי בהתאם לתעבורה של המשתמשים שיש לי באתר.

זה הורגש לי בכל אתר שפתחתי, אחד אחרי השני. רק לאחר שהייתה תנועה כעבור זמן לא קצר שהאתר
    באויר, אזי התחלתי לטפס אט אט בדפי החיפוש ולהגיע לעמוד הראשון (שלא נדבר על להגיע לתוצאות הראשונות).

תכירו את Matomo

5c3965a0-b254-45cc-890f-808747f9bb13-image.png

הרמתי לאחרונה מערכת חברתית. והדבר הראשון שחשבתי עליו הוא שלא בא לי בכלל לקשר את האתר
    לשום מוצר של גוגל לדעת פרט או חצי פרט עליי או על המערכת שלי. אז פה מתחיל הטירוף, קודם כל
    אני חייב לציין שתוך 3 ימים התחלתי להופיע בתוצאות החיפוש של גוגל, בטופ 5 תוצאות של העמוד הראשון!

מכאן החלטתי שאני מעוניין להמשיך עם האנטי גוגל, והדבר הבא שחיפשתי זה לדעת מי נכנס אליי,
    אז חיפשתי תחליפים לגוגל אנליטיקס, עד שמצאתי את Matomo. באמת שמדובר ביצירת אומנות
    של מערכת. נתחיל בעובדה שמדובר בקוד פתוח, אפשר להתקין את זה על השרת שלכם ולא לשתף
    שום פיסת מידע עם צד ג׳.

המערכת עצמה שטופה במידע על כל משתמש, החל מאיזה פלטפורמה הוא גולש, מדינה, אייפי, רזולוציה,
    ועוד המון כלים נוספים שיעזרו לנו בעלי האתרים לפענח את הגולשים שלנו ומה הם עושים.
    יש אפשרות לראות את המשתמשים עם כרטיס תעודת זהות, מתי הוא נכנס לראשונה ואיך, ומה היתה המשך ההתנהגות שלו באתר שלנו.

אחרי שסיימתי את תקופת הנסיון, ישר התקנתי תוך דקות את המערכת על השרת שלי, קליל ביותר
    בלי יותר מדי הגדרות מיותרות. תודה לכם matomo.

אשמח לשמוע מכם איך אתם מנהלים את הקידום של האתר מהבחינה של גוגל, ובאיזה כלים אתם משתמשים
    לאנליטיקס.

התחבר כדי לפרסם תגובה

תנאי שימוש